Szkola Podstawowa nr 6 Integracyjna

Zrozumiec autyzm

Archiwum > ARCHIWUM 2012/2013 > Imprezy

W związku z obchodzonym 2 kwietnia Światowym Dniem Wiedzy na Temat Autyzmu Szkoła Podstawowa nr 6 Integracyjna zorganizowała konferencję "Zrozumieć autyzm".
W szkole uczy się obecnie 11 uczniów autystycznych, w ogólnodostępnych szkołach liczba uczniów z tym problemem wzrasta dlatego uznano, że należy temat rozpropagować w naszym mieście.
Konferencja miała charakter otwarty, oprócz nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowej nr 6 Integracyjnej i rodziców uczniów, udział w niej wzięli nauczyciele bielskich szkół, rodzice, u których dzieci podejrzewa się autyzm, rehabilitanci, terapeuci oraz mieszkańcy bielska zainteresowani tym problemem.
W trakcie konferencji dyrektor szkoły wprowadziła w temat autyzmu, rodzice uczniów opowiedzieli o swoim życiu z dzieckiem autystycznym, a głównym punktem konferencji było szkolenie renomowanego specjalisty od autyzmu Andrzeja Wolskiego - z ośrodka dla autystyków w Krakowie - na temat "Edukacja uczniów autystycznych".
Temat wzbudził wielkie zainteresowanie, uczestnicy wnioskowali, by takie konferencje organizować cyklicznie, gdyż wiedza na temat autyzmu jest ciągle mała, a zapotrzebowanie na rozpoznanie problemu ogromne.
Kluczowym punktem konferencji był występ uczniów z autyzmem i wypuszczenie przez nich w niebo niebieskich baloników.